Οι εθελοντές μας, τα φωτεινά πρόσωπα των Παιδικών Χωριών SOS
Χαρούμενα, φωτεινά πρόσωπα, με αγνή πρόθεση και μεγάλη διάθεση να προσφέρουν εκεί όπου υπάρχει ανάγκη. Άνθρωποι που βρίσκονται με συνέπεια...
Διαβάστε περισσότερα
Πυροσβέστες της 2ης Ειδικής Μονάδας Δασικών Επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης επισκέφθηκαν το Παιδικό Χωριό SOS Πλαγιαρίου και προσέφεραν στα παιδιά δώρα, αλλά και την ευκαιρία να δουν και να ζήσουν το επάγγελμα του πυροσβέστη. Τα παιδιά μίλησαν για την εμπειρία τους και φορώντας τις στολές και τα κράνη των πυροσβεστών έδωσαν τις δικές τους ευχές.
Είναι μεγαλή χαρά μας να βλέπουμε τα παιδιά να χαμογελάνε, να χαίρονται, αλλά και να ενημερώνονται, ώστε να μπορούν, μέσα από τη διάδρασή τους με εξαιρετικούς επαγγελματίες, να πιστέψουν στον εαυτό τους και να κυνηγήσουν τα όνειρά τους.