Οι εθελοντές μας, τα φωτεινά πρόσωπα των Παιδικών Χωριών SOS
Χαρούμενα, φωτεινά πρόσωπα, με αγνή πρόθεση και μεγάλη διάθεση να προσφέρουν εκεί όπου υπάρχει ανάγκη. Άνθρωποι που βρίσκονται με συνέπεια...
Διαβάστε περισσότερα
Ο Δήμος ΒΒΒ και ο Αντιδήμαρχος Πρασίνου και Περιβάλλοντος Βαμβασάκης Δημοσθένης, ανταποκρινόμενοι στις ανάγκες του Παιδικού Χωριού SOS Βάρης, προχώρησαν στην κοπή των δέντρων εντός του Χωριού με στόχο την ασφάλεια των παιδιών, των εργαζομένων, των επισκεπτών, καθώς και των οχημάτων.
Ευχαριστούμε θερμά τον Αντιδήμαρχο και τον Δήμο για τις αναγκαίες ενέργειες στις οποίες προέβησαν άμεσα, προκειμένου να ληφθούν προληπτικά όλα τα απαραίτητα μέτρα για την αποτροπή πτώσης των δένδρων ή κλαδιών τους, ώστε να εξασφαλιστεί η απρόσκοπτη κίνηση σε όλους τους χώρους του Χωριού.